top of page

Jubileusz 35-lecia Puellae Orantes

W dniu 27 listopada tarnowski Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes świętował 35-lecie działalności.

W dniu 27 listopada tarnowski Dziewczęcy Chór Katedralny Puellae Orantes świętował 35-lecie działalności. Chór uczcił rocznicę koncertem jubileuszowym „Puellae Orantes i Przyjaciele” na scenie Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Założycielem Chóru i jego dyrygentem jest ks. Władysław Pachota, natomiast za wokal Chórzystek odpowiada Aleksandra Topor, kierownik artystyczny Chóru. Obok jubilata w koncercie wzięli udział znakomici artyści: Orkiestra Sinfonia Galicya, harfistka – Elżbieta Baklarz i pianista/kompozytor - Łukasz Farcinkiewicz. Gościnnie dyrygował Chikara Imamura i Alexander Humala.

Podczas 35 lat swojej działalności Chór koncertował na wielu światowych scenach, wydał 11 płyt. Jest laureatem 26 konkursów, zdobywcą Złotych i Platynowych Płyt oraz statuetki Fryderyka.

Chór niewątpliwie stanowi wspaniałą wizytówkę kulturalną miasta Tarnowa, Małopolski jak również całego kraju, dostarczając słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych i emocji. Jesteśmy dumni, że od lat może wspierać Chór w jego działalności, a z okazji tak doniosłego jubileuszu przekazujemy serdeczne gratulacje, życzenia sukcesów i kolejnych pięknych jubileuszy.

Zdjęcia: Paweł Topolski

bottom of page